Mniszek lekarski to jedno z najbardziej popularnych ziół stosowanych przez ziołolecznictwo. Aż trudno uwierzyć, że ta roślina potocznie zwana dmuchawcem, rosnąca dziko na łąkach czy w ogrodach, znajduje aż tak wiele zastosowań w medycynie naturalnej. Od wielu już lat prowadzi się intensywne badania nad przeciwnowotworowym działaniem mniszka pospolitego. Choć wyniki wciąż nie są pełne, warto poznać niezwykłe właściwości popularnego mlecza.
W ziołolecznictwie LekiNatury zaleca się stosowanie mniszka lekarskiego w celu oczyszczenia i odtrucia organizmu. Roślina ta działa moczopędnie, dlatego też pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu moczowego. Regularne spożywanie przetworów z mlecza pomoże w kłopotach z nerkami oraz w przypadku opuchnięć spowodowanych kłopotami z krążeniem. Mniszek wspomoże również układ trawienny, a w szczególności żołądek, wątrobę i trzustkę, ponieważ pobudza produkcję i transport żółci oraz soku żołądkowego.
Domowy syrop z dodatkiem mniszka lekarskiego może okazać się skuteczny walce z nieżytem gardła oraz zapobiegać chorobom jamy ustnej. Zadziała również w stanie ogólnego osłabienia organizmu, jako środek wzmacniający i budujący odporność, dlatego zaleca się go seniorom i osobom dochodzących do siebie po chorobach.
Zostaw odpowiedź
Najnowsze wpisy
- Kłącze perzu na nadwagę
- Ziele owsa – właściwości i działanie
- Zastosowanie mniszka lekarskiego w ziołolecznictwie